Manufacturer No:QPF4632TR13
Manufacturer:Qorvo
Type:RF Front End
Description:RF Front End 6GHz Wi-Fi 6 Front End Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF Front End |
| RoHS: | Details |
| Type: | Wi-Fi |
| Operating Frequency: | 5.945 GHz to 7.125 GHz |
| NF - Noise Figure: | 2 dB |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 2.5 mm x 2.5 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Qorvo |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | RF Front End |
| Series: | QPF4632 |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Part # Aliases: | QPF4632 |
HOT
QPA1009
Brand:Qorvo

QPA0001
Brand:Qorvo

CC2652RSIPMOTR
Brand:Texas Instruments

ZX76-50G-30-V+
Brand:Mini-Circuits

ST25R3916B-AQWT
Brand:STMicroelectronics

CYW20835PB1KML1GGF
Brand:Infineon Technologies
UNAT-6A+
Brand:Mini-Circuits
ST25-TAG-BAG-UI1
Brand:STMicroelectronics

QPA9909SR
Brand:Qorvo

ST25R3920B-AQWT
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






