Manufacturer No:MASW-011184-TR1000
Manufacturer:MACOM
Type:RF Switch ICs
Description:RF Switch ICs SPDT Switch 1-5 GHz 3mm16 PQFN T&R
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MACOM |
| Product Category: | RF Switch ICs |
| Switch Configuration: | SPDT |
| Minimum Frequency: | 1 GHz |
| Maximum Frequency: | 5 GHz |
| Insertion Loss: | 0.65 dB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 3 mm x 3 mm |
| Technology: | Si |
| Brand: | MACOM |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Switches: | Single |
| Product Type: | RF Switch ICs |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
HOT
CMD307P3
Brand:Qorvo

ADPA7009-2ACEZ
Brand:Analog Devices

ZHL-1-2W+
Brand:Mini-Circuits

QPF5005
Brand:Qorvo

ST25R3916-AQET
Brand:STMicroelectronics
HAT-30A+
Brand:Mini-Circuits

ZX76-50G-30-V+
Brand:Mini-Circuits

VAT-6A+
Brand:Mini-Circuits

CMD244K5
Brand:Qorvo

ADRF5301BCCZN
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






