Manufacturer No:QPA1009
Manufacturer:Qorvo
Type:RF Amplifier
Description:RF Amplifier 10.7-12.7 GHz 17W PA PHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF Amplifier |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Technology: | GaN |
| Operating Frequency: | 10.7 GHz to 12.7 GHz |
| Gain: | 16 dB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | QPA1009 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Qorvo |
| Input Return Loss: | 18 dB |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Pd - Power Dissipation: | 59.5 W |
| Product Type: | RF Amplifier |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOTQPA0812
Brand:Qorvo
QPA4346D
Brand:Qorvo

QPF4658SR
Brand:Qorvo
BW-40N250W+
Brand:Mini-Circuits

ADL8106ACEZ
Brand:Analog Devices
MASW-011152-TR0500
Brand:MACOM
HAT-30A+
Brand:Mini-Circuits

QPA2933
Brand:Qorvo

AVA-5R183+
Brand:Mini-Circuits

QPA9909SR
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






