Manufacturer No:UNAT-3A+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Attenuators
Description:Attenuators 3 dB Fixed Attenuator DC - 6000 MHz 50?
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Attenuators |
| RoHS: | Details |
| Package / Case: | FF779 |
| Maximum Frequency: | 6 GHz |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Maximum VSWR: | 1.5 |
| Technology: | Si |
| Minimum Operating Temperature: | - 45 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Attenuation: | 3 dB |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Minimum Frequency: | DC |
| Packaging: | Bulk |
| Power Rating: | 2 W |
| Product Type: | Attenuators |
| Series: | UNAT |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Tolerance: | 0.3 dB |
| Type: | Coaxial Fixed Attenuator |
| Typical Attenuation: | 3 dB |
HOTHAT-10A+
Brand:Mini-Circuits

CYW20835PB1KML1GGF
Brand:Infineon Technologies
FW-5A+
Brand:Mini-Circuits

CMD308P4
Brand:Qorvo
ZHL-2-8-S+
Brand:Mini-Circuits

CMD317C4
Brand:Qorvo

PMA3-24323LN+
Brand:Mini-Circuits
PMA2-252LNA+
Brand:Mini-Circuits

PMA3-15453+
Brand:Mini-Circuits

PVA-453-34+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






