Manufacturer No:RWC5050AK060-500
Manufacturer:Laird Performance Materials
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils WPC A11 Coil 6.5u 100KHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Laird Performance Materials |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | RWC |
| Inductance: | 6.7 uH |
| Function: | Transmitter |
| Maximum DC Resistance: | 50 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Q Minimum: | 70 |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Length: | 50 mm |
| Width: | 50 mm |
| Height: | 3 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Laird Performance Materials |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| other: | 112 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
BQ50002RHBR
Brand:Texas Instruments

BQ51050BRHLR
Brand:Texas Instruments

WCT38466-N0E0SST101
Brand:TDK

WR483265-15F5-G
Brand:TDK

BQ51013BRHLT
Brand:Texas Instruments
WMRT149A-1
Brand:Pulse Electronics

WT505090-10F2-LP-G1
Brand:TDK

760308102306
Brand:Wurth Elektronik

IWAS4832ABEB110JF1
Brand:Vishay / Dale
760308101217
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






