Manufacturer No:BQ51221YFPT
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs DL Mode 5W SGL Chip Wireless Pwr Rcvr
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| RoHS: | Details |
| Standard: | WPC 1.1 PMA |
| Product: | Receiver |
| Output Voltage: | 4.5 V to 8 V |
| Output Current: | 1.5 A |
| Output Power: | 5 W |
| Operating Supply Voltage: | 4 V to 10 V |
| Operating Supply Current: | 2 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | DSBGA-42 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | BQ51221EVM-520 |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| Series: | BQ51221 |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.000321 oz |
HOT
WR483265-13F5-G
Brand:TDK
P9235A-RBNDGI8
Brand:Renesas Electronics

WR111180-49F5-G
Brand:TDK

BQ50002ARHBR
Brand:Texas Instruments
P9225-RAHGI8
Brand:Renesas Electronics
760308101411
Brand:Wurth Elektronik
760308103147
Brand:Wurth Elektronik
WT252512-8F2-SM
Brand:TDK
760308104119
Brand:Wurth Elektronik

WR483265-15F5-G
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






