Manufacturer No:STWLC68JRH
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs Qi-compliant inductive wireless power receiver for 5W applications
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| RoHS: | Details |
| Standard: | Qi |
| Product: | Receiver |
| Output Voltage: | 3.6 V to 20 V |
| Output Current: | 13 mA |
| Output Power: | 5 W |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Operating Supply Current: | 400 uA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WLCSP-72 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Battery Type: | - |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| Series: | STWLC68 |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.000388 oz |
HOT
BQ51051BYFPT
Brand:Texas Instruments
760308101214
Brand:Wurth Elektronik

BQ51013BQWRHLRQ1
Brand:Texas Instruments
760308105309
Brand:Wurth Elektronik

WRSC-26R0K-11
Brand:Bel Signal Transformer

MWCT1013AVLH
Brand:NXP Semiconductors

WT505090-10F2-A11-G1
Brand:TDK
760308103109
Brand:Wurth Elektronik

DFR0712
Brand:DFRobot

WT505090-10F2-LP-G1
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






