Manufacturer No:BQ51020YFPR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs Single-Chip Wireless Power Receiver
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| RoHS: | Details |
| Standard: | WPC 1.1 |
| Product: | Receiver |
| Output Voltage: | 4.5 V to 8 V |
| Output Power: | 5 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | DSBGA-42 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| Series: | BQ51020 |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.000321 oz |
HOT
STWLC38JRM
Brand:STMicroelectronics

WT505090-10F2-A11-G1
Brand:TDK

146179-4011
Brand:Molex

WR301025-19M8-G
Brand:TDK

LTC4120EUD-4.2#PBF
Brand:Analog Devices

MWCT1012VLF
Brand:NXP Semiconductors

146179-8021
Brand:Molex

WRM483265-10F5-12V-G
Brand:TDK
WMRR124F-2
Brand:Pulse Electronics

P9221-RAHGI8
Brand:Renesas Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






