Manufacturer No:760308110
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils WE-WPCC Transm Extnd 24uH .07Ohm Qi-A10
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-WPCC |
| Inductance: | 24 uH |
| Function: | Transmitter |
| Maximum DC Resistance: | 100 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Q Minimum: | 180 |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Length: | 53.3 mm |
| Width: | 53.3 mm |
| Height: | 6 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Self Resonant Frequency: | 5 MHz |
| other: | 14 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 1.622602 oz |
HOT760308101219
Brand:Wurth Elektronik

WRSC-7R2K-32
Brand:Bel Signal Transformer
760308104119
Brand:Wurth Elektronik

LTC4124EV#TRMPBF
Brand:Analog Devices
760308101411
Brand:Wurth Elektronik

WTSC-6R3K-A11
Brand:Bel Signal Transformer

760308101312
Brand:Wurth Elektronik

WRM483265-10F5-12V-G
Brand:TDK

BQ51013BRHLT
Brand:Texas Instruments

146179-4011
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






