Manufacturer No:WT505090-20K2-A10-G
Manufacturer:TDK
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils WPC(Qi)A10 Tx WRLESS charging coil 3.8mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WT |
| Inductance: | 24 uH |
| Function: | Transmitter |
| Maximum DC Resistance: | 100 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Number of Coils: | 1 Coil 2 Layer |
| Diameter: | 43 mm |
| Height: | 3.81 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | TDK |
| Number of Turns: | 20 |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| other: | 13 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.683186 oz |
HOT
BQ51013BQWRHLRQ1
Brand:Texas Instruments

760308102306
Brand:Wurth Elektronik

WRSC-47R0K-08
Brand:Bel Signal Transformer

BQ500211RGZT
Brand:Texas Instruments

WT505090-10K2-A11-G
Brand:TDK

IWTX5050DZEB6R3KF1
Brand:Vishay / Dale
760308105309
Brand:Wurth Elektronik

BP3622
Brand:ROHM Semiconductor

IWAS3010AZEB130KF1
Brand:Vishay / Dale
760308100110
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






