Manufacturer No:760308102210
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils WE-WPCC Rcvr Extnded 7.5uH .15Ohm Qi Qual
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-WPCC |
| Inductance: | 7.5 uH |
| Function: | Receiver |
| Maximum DC Resistance: | 200 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Q Minimum: | 50 |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Length: | 37 mm |
| Width: | 37 mm |
| Height: | 1.8 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Self Resonant Frequency: | 22 MHz |
| other: | 22 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.211644 oz |
HOTWR222230-26M8-G
Brand:TDK

760308102306
Brand:Wurth Elektronik

WTM905525-12F2-12V-G
Brand:TDK

BQ51051BYFPT
Brand:Texas Instruments

BQ50002ARHBR
Brand:Texas Instruments
760308101214
Brand:Wurth Elektronik

WT505090-10F2-A11-G1
Brand:TDK

WT525225-12F2-MA2-G
Brand:TDK

WR282840-37K2-LR3
Brand:TDK

WRSR-11R0K-16
Brand:Bel Signal Transformer
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






