Manufacturer No:BQ51222YFPR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs Dual mode 5-W (WPC v1.2 and PMA) single Chip Wireless power Receiver 42-DSBGA -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| RoHS: | Details |
| Standard: | WPC 1.2 PMA |
| Product: | Receiver |
| Output Voltage: | 4.5 V to 8 V |
| Output Current: | 1 A |
| Output Power: | 5 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | DSBGA-42 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| Series: | BQ51222 |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.000321 oz |
HOT
LTC4125EUFD#PBF
Brand:Analog Devices

IWTX5050DZEB6R3KF1
Brand:Vishay / Dale

BQ51013BQWRHLRQ1
Brand:Texas Instruments

BP3622
Brand:ROHM Semiconductor

BQ51222YFPR
Brand:Texas Instruments

WRSC-47R0K-08
Brand:Bel Signal Transformer

NXQ1TXH5/101J
Brand:NXP Semiconductors

LTC4124EV#TRMPBF
Brand:Analog Devices
760308101217
Brand:Wurth Elektronik

WRM483265-10F5-12V-G
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






