Manufacturer No:TMOV20RP385E
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors THERMALLY PROTECTED VARISTOR 20MM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | TMOV |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 385 VAC |
| Voltage Rating DC: | 505 VDC |
| Varistor Voltage: | 682 V |
| Clamping Voltage: | 1.025 kV |
| Diameter: | 20 mm |
| Peak Surge Current: | 10 kA |
| Surge Energy Rating: | 300 J |
| Capacitance: | 700 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 300 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tradename: | IMOV |
| Unit Weight: | 0.218699 oz |
HOT
V07X385E
Brand:Littelfuse

B72310S0511K101
Brand:EPCOS / TDK

TMOV14RP300E
Brand:Littelfuse

V8ZS1P
Brand:Littelfuse
V07E50P
Brand:Littelfuse

VCAS080518C400DZ
Brand:KYOCERA AVX
TMOV20RP385E
Brand:Littelfuse

AVRH10C270KT350NA8
Brand:TDK

VCAS060305A150DZ
Brand:KYOCERA AVX

DV275K4032R2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






