Manufacturer No:VCAS121026H560DZ
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:
Description:Varistors AEC-Q200 125C Working 26V 1.2J Clamping 60V 1210
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | VCAS |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Voltage Rating AC: | 18 VAC |
| Voltage Rating DC: | 26 VDC |
| Clamping Voltage: | 60 V |
| Peak Surge Current: | 300 A |
| Surge Energy Rating: | 1.2 J |
| Capacitance: | 2150 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Height: | 1.7 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tradename: | FLEXITERM |
| Type: | Multilayer Varistor |
| Width: | 2.49 mm |
HOT
B72214M0321K000
Brand:EPCOS / TDK

VCAS080530A650DZ
Brand:KYOCERA AVX

TMOV14RP420M
Brand:Littelfuse

VCAS120616K380DZ
Brand:KYOCERA AVX

IsoM5-320-B-L2
Brand:Bourns
TMOV20RP320E
Brand:Littelfuse

VTA3080518C400DZ
Brand:KYOCERA AVX

B72530U1600K062
Brand:EPCOS / TDK
V07E50P
Brand:Littelfuse

VCAS080518A400DZ
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






