Manufacturer No:ZV11K0603300NIR1
Manufacturer:Bourns
Type:
Description:Varistors ZV 11V 10%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | ZV |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Voltage Rating AC: | 11 VAC |
| Voltage Rating DC: | 14 VDC |
| Varistor Voltage: | 18 V |
| Clamping Voltage: | 33 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 30 A |
| Surge Energy Rating: | 0.2 J |
| Capacitance: | 210 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Height: | 0.95 mm |
| Length: | 1.6 mm |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | 10 % |
| Tradename: | Keko-Varicon |
| Width: | 0.8 mm |
| Unit Weight: | 0.000212 oz |
HOT
B72307S0251K101
Brand:EPCOS / TDK

DV60K3225R2
Brand:Bourns

VCAS060330A650DZ
Brand:KYOCERA AVX

B72660M0271K072
Brand:EPCOS / TDK

B72307S0131K101
Brand:EPCOS / TDK

MLV0603E32003T
Brand:Vishay / BC Components

B72520E0300K062
Brand:EPCOS / TDK

B72310S0271K101
Brand:EPCOS / TDK

V2F105C150Y1FDP
Brand:KYOCERA AVX

IsoM3-250-B-L2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






