Manufacturer No:AV14K2220122NIR1
Manufacturer:Bourns
Type:Varistors
Description:Varistors AV AUTO SERIES 14V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | AV |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 2220 (5750 metric) |
| Voltage Rating AC: | 14 VAC |
| Voltage Rating DC: | 16 VDC |
| Varistor Voltage: | 24 V |
| Clamping Voltage: | 40 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 1.2 kA |
| Surge Energy Rating: | 5.8 J |
| Capacitance: | 0.01 uF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Current Rating: | 1.2 kA |
| Height: | 1.4 mm |
| Length: | 5.7 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | 10 % |
| Tradename: | Keko-Varicon |
| Type: | Automotive Grade |
| Width: | 5 mm |
| Unit Weight: | 0.005644 oz |
HOT
MLV0603E32003T
Brand:Vishay / BC Components

B72660M0271K072
Brand:EPCOS / TDK

B72310S0681K101
Brand:EPCOS / TDK

B72314S2271K101
Brand:EPCOS / TDK

AVRM1608C560KT101M
Brand:TDK

VTA3080526D580DZ
Brand:KYOCERA AVX

VCAS121018J390RZ
Brand:KYOCERA AVX

B72220P3421K101
Brand:EPCOS / TDK

V390CH8
Brand:Littelfuse

VCAS080514C300DZ
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






