Manufacturer No:TMOV20RP300EL2T7
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors THERMALLY PROTECTED VARISTOR 20MM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | TMOV |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 300 VAC |
| Voltage Rating DC: | 385 VDC |
| Varistor Voltage: | 517 V |
| Clamping Voltage: | 775 V |
| Diameter: | 20 mm |
| Peak Surge Current: | 10 kA |
| Surge Energy Rating: | 250 J |
| Capacitance: | 800 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 300 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tradename: | IMOV |
HOT
AVRH10C101KT1R2YE8
Brand:TDK

ZV25K2220122NIR1HT
Brand:Bourns

AV17K1812801NIR1
Brand:Bourns

V130LA20AP
Brand:Littelfuse

B72230M0551M401
Brand:EPCOS / TDK

AVRM1608C560KT101M
Brand:TDK

V33MLA1206NH
Brand:Littelfuse

V5.5MLA1206NH
Brand:Littelfuse

AV14K1812801NIR1
Brand:Bourns

B72530U1600K062
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






