Manufacturer No:B72220S2141K101
Manufacturer:TDK
Type:Varistors
Description:Varistors 140VAC 10% 20mm AdvanceD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | B722xxS2 |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 140 VAC |
| Voltage Rating DC: | 180 VDC |
| Varistor Voltage: | 220 V |
| Clamping Voltage: | 360 V |
| Diameter: | 21.5 mm |
| Peak Surge Current: | 10 kA |
| Surge Energy Rating: | 110 J |
| Capacitance: | 1240 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Lead Spacing: | 10 mm |
| Length: | 25 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Varistors |
| Part # Aliases: | S20K140E2 |
| Unit Weight: | 0.141096 oz |
HOT
V300LA4P
Brand:Littelfuse

V18AUMLA1210NH
Brand:Littelfuse

AV14K2220122NIR1HT
Brand:Bourns

V25S250P
Brand:Littelfuse
TMOV20RP420M
Brand:Littelfuse

ZV30K0805121NIR1HT
Brand:Bourns

VTA3120618D400DZ
Brand:KYOCERA AVX

V42MLA1206NH
Brand:Littelfuse

ZV40K2220102NIR1HT
Brand:Bourns

V3.5MLA1206NH
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






