Manufacturer No:V300LA4P
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 300V 70pF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | LA |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 300 VAC |
| Voltage Rating DC: | 405 VDC |
| Varistor Voltage: | 517 V |
| Clamping Voltage: | 775 V |
| Diameter: | 7 mm |
| Peak Surge Current: | 1.2 kA |
| Surge Energy Rating: | 25 J |
| Capacitance: | 70 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Unit Weight: | 0.022642 oz |
HOT
V18AUMLA1210NH
Brand:Littelfuse

V26MLA1206NH
Brand:Littelfuse
TMOV20RP420M
Brand:Littelfuse

AV30K1206201NIR1
Brand:Bourns

V30MLA1210LNHAUTO
Brand:Littelfuse

AV20K1206201NIR1
Brand:Bourns

V48MLA1210NHAUTO
Brand:Littelfuse

VCAS120626F540DZ
Brand:KYOCERA AVX

B72220S2141K101
Brand:EPCOS / TDK

ZV40K2220102NIR1HT
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






