Manufacturer No:B72314S0301K101
Manufacturer:TDK
Type:
Description:Varistors 14mm 300Vac 10% Compact Series
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | SIOV-S14K |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 300 VAC |
| Voltage Rating DC: | 385 VDC |
| Varistor Voltage: | 470 V |
| Clamping Voltage: | 775 V |
| Peak Surge Current: | 4.5 kA |
| Surge Energy Rating: | 76 J |
| Capacitance: | 400 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 17 mm |
| Lead Spacing: | 7.5 mm |
| Length: | 13.5 mm |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | 10 % |
| Type: | Leaded Varistor |
| Width: | 5.8 mm |
| Part # Aliases: | B72314S301K101 |
HOT
ZV40K1206121NIR1HT
Brand:Bourns

AV20K1206201NIR1
Brand:Bourns

V30MLA1210LNHAUTO
Brand:Littelfuse

V18AUMLA1210NH
Brand:Littelfuse

V12MLA0805LNH
Brand:Littelfuse

V300LA4P
Brand:Littelfuse

ZV30K2220122NIR1HT
Brand:Bourns

B72307S0271K101
Brand:EPCOS / TDK

B72314S0381K101
Brand:EPCOS / TDK

V20E250P
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






