Manufacturer No:IKY120N65EH7XKSA1
Manufacturer:Infineon
Type:IGBT Modules
Description:IGBT Modules
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | IGBT Modules |
| RoHS: | Details |
| Configuration: | Single |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | 650 V |
| Collector-Emitter Saturation Voltage: | 1.6 V |
| Continuous Collector Current at 25 C: | 160 A |
| Gate-Emitter Leakage Current: | 100 nA |
| Pd - Power Dissipation: | 498 W |
| Package / Case: | TO-247-4 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | - 20 V 20 V |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | IGBT Modules |
| other: | 240 |
| Subcategory: | IGBTs |
| Technology: | Si |
| Part # Aliases: | IKY120N65EH7 SP005588849 |
HOTIPF015N10N5ATMA1
Brand:Infineon Technologies

PSMN6R1-40HLX
Brand:Nexperia
SQSA82CENW-T1_GE3
Brand:Vishay Semiconductors

PSMN014-60HSX
Brand:Nexperia
GAN190-650EBEZ
Brand:Nexperia

IGQ120N120S7XKSA1
Brand:Infineon Technologies
IPB95R130PFD7ATMA1
Brand:Infineon Technologies

IQDH35N03LM5CGATMA1
Brand:Infineon Technologies

PSMNR98-25YLEX
Brand:Nexperia

NTH4L040N120M3S
Brand:onsemi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






