Manufacturer No:QPD2040D
Manufacturer:Qorvo
Type:RF JFET Transistors
Description:RF JFET Transistors 0.40 mm Pwr pHEMT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF JFET Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Type: | pHEMT |
| Technology: | GaAs |
| Gain: | 13 dB |
| Package / Case: | 0.41 m x 0.34 mm |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Qorvo |
| NF - Noise Figure: | 1.1 dB |
| Product Type: | RF JFET Transistors |
| Series: | QPD2040D |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Transistors |
HOT
QPD2060D
Brand:Qorvo

A5G35H120NT2
Brand:NXP Semiconductors

NSVF5488SKT3G
Brand:onsemi
AFT05MS006NT1
Brand:NXP Semiconductors

MRF454
Brand:MACOM
NPTB00025B
Brand:MACOM

QPD1028L
Brand:Qorvo

TGF3020-SM
Brand:Qorvo

BFS 483 H6327
Brand:Infineon Technologies

ARF1500
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






