Manufacturer No:RF2L16180CB4
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:RF MOSFET Transistors
Description:RF MOSFET Transistors 180 W 28 V 1.3 to 1.6 GHz RF power LDMOS transistor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | RF MOSFET Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Technology: | Si |
| Id - Continuous Drain Current: | 2.5 A |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 65 V |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 1 Ohms |
| Operating Frequency: | 1.6 GHz |
| Gain: | 14 dB |
| Output Power: | 180 W |
| Minimum Operating Temperature: | - |
| Maximum Operating Temperature: | + 200 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | B4E-5 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Product Type: | RF MOSFET Transistors |
| other: | 120 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Transistor Type: | LDMOS FET |
| Type: | RF Power MOSFET |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | 10 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 2.5 V |
| Unit Weight: | 0.141096 oz |
HOTMAPRST0912-50
Brand:MACOM

QPD1025
Brand:Qorvo

MWT-7F
Brand:MicroWave Technology

TGF3020-SM
Brand:Qorvo

GTVA126001EC-V1-R0
Brand:Wolfspeed

QPD1013
Brand:Qorvo

MRF300AN
Brand:NXP Semiconductors

RF3L05150CB4
Brand:STMicroelectronics

QPD0030
Brand:Qorvo

MMRF5014HR5
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






