Manufacturer No:MRF136
Manufacturer:MACOM
Type:RF MOSFET Transistors
Description:RF MOSFET Transistors 5-400MHz 15Watts 28Volt Gain 16dB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MACOM |
| Product Category: | RF MOSFET Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Technology: | Si |
| Id - Continuous Drain Current: | 2.5 A |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 65 V |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | - |
| Operating Frequency: | 400 MHz |
| Gain: | 16 dB |
| Output Power: | 15 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 211-07-3 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | MACOM |
| Configuration: | Single |
| Pd - Power Dissipation: | 55 W |
| Product Type: | RF MOSFET Transistors |
| other: | 20 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | 40 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 3 V |
| Unit Weight: | 0.148151 oz |
HOT
QPD1006
Brand:Qorvo

BFR 380F H6327
Brand:Infineon Technologies

QPD1025
Brand:Qorvo

CGH40010F
Brand:Wolfspeed

MRF321
Brand:MACOM
QPD2040D
Brand:Qorvo

NSVF5488SKT3G
Brand:onsemi

QPD1029L
Brand:Qorvo

MRFE6VP61K25HR6
Brand:NXP Semiconductors

RF2L16180CB4
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






