Manufacturer No:B57561G0103F000
Manufacturer:TDK
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC NTC Thermistor G561/10K/F 1 %
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | B57561 |
| B Parameter: | 3478 K 3450 K 3492 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Power Rating: | 50 mW |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | Off-Board |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 200 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 3 mm |
| Length: | 71.2 mm |
| Width: | 3 mm |
| Height: | 7 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Lead Diameter: | 0.3 mm |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Part # Aliases: | B57561G103F |
HOT
NTCLE413E2473H400A
Brand:Vishay / BC Components

SC50F103VN
Brand:Amphenol Advanced Sensors

NTCGP3UH153HCJBAA
Brand:TDK

NTCLG100E2103JT
Brand:Vishay / BC Components

B57861S0503F040
Brand:EPCOS / TDK

NTHS0603N02N1002HE
Brand:Vishay / Dale

NTCLE413E2103J524A
Brand:Vishay / BC Components

NTCG103JX103DTDS
Brand:TDK

NTCS0603E3502HLT
Brand:Vishay / BC Components

B57550G0503F000
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






