Manufacturer No:PS103G2
Manufacturer:Littelfuse
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 10K OHM .1% DEG C INTRCHGBL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | PS |
| B Parameter: | 3575 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Tolerance: | 0.1 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 80 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 0.095 in |
| Length: | 1.5 in |
| Width: | 0.095 in |
| Height: | 0.095 in |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Temperature Coefficient: | - 4.04 % / C |
| Tradename: | US Sensor |
| Type: | NTC |
| Unit Weight: | 0.130443 oz |
HOT
NCP03XH103F05RL
Brand:Murata Electronics

NTHS0603N02N1002HE
Brand:Vishay / Dale

NCP03WF683F05RL
Brand:Murata Electronics

B57620C5103J062
Brand:EPCOS / TDK
NTCS0603E3472HHT
Brand:Vishay / BC Components

NCP15WB333F03RC
Brand:Murata Electronics

NTCLE413E2473H400A
Brand:Vishay / BC Components

NTHS0603N17N2003JE
Brand:Vishay / Dale

NTCLE428E3103F524A
Brand:Vishay / BC Components

NTCG103JX103DT1S
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






