Manufacturer No:NTCLE413E2473H400A
Manufacturer:Vishay
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 47Kohms 3% 4090K/1.5% 40mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCLE413 |
| B Parameter: | 4090 K |
| Resistance: | 47 kOhms |
| Power Rating: | 100 mW |
| Tolerance: | 3 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 3 mm |
| Length: | 40 mm |
| Packaging: | Bulk |
| B Tolerance: | 1.5 % |
| Beta Value: | B25/85 |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
HOT
NCP15WB333F03RC
Brand:Murata Electronics

NTCS0603E3124SMT
Brand:Vishay / BC Components

PS103G2
Brand:Littelfuse

NTCS0805E3502JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCDS3SG104HC4NB
Brand:TDK

NTCLE201E3502SBA
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3103FLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE400E3472HA
Brand:Vishay

NTHS0805N02N5001JE
Brand:Vishay / Dale
NTCS0603E3222FMT
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






