Manufacturer No:NTCLE413E2103J524A
Manufacturer:Vishay
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 10Kohms 5% 3435K/1% 52mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCLE413 |
| B Parameter: | 3435 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Power Rating: | 100 mW |
| Tolerance: | 5 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 3 mm |
| Length: | 52 mm |
| Packaging: | Bulk |
| B Tolerance: | 1 % |
| Beta Value: | B25/85 |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 1250 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
HOT
NTHS1206N11N2202JE
Brand:Vishay / Dale

NTCLG100E2103JT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0805E3152JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0603E3124SMT
Brand:Vishay / BC Components

B57891S0203F008
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE428E3103F524A
Brand:Vishay / BC Components

NCP03XH103F05RL
Brand:Murata Electronics

NTCDS3KG492HC3NB
Brand:TDK

11029702-00
Brand:Measurement Specialties
NTCS0402E3103FLT
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






