Manufacturer No:NCP15WB333F03RC
Manufacturer:Murata
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NCP |
| B Parameter: | 4050 K |
| Resistance: | 33 kOhms |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Diameter: | - |
| Length: | 1 mm |
| Width: | 0.5 mm |
| Height: | 0.5 mm |
| Brand: | Murata Electronics |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Thermistors |
HOTGA10K3CG648
Brand:Measurement Specialties

B57550G1104F000
Brand:EPCOS / TDK

NTCLG100E2103JT
Brand:Vishay / BC Components

NTCGP3JH103HCZCCA
Brand:TDK

NTCS0805E3152JLT
Brand:Vishay / BC Components

NCU15WF104D6SRC
Brand:Murata Electronics

B57891S0203F008
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE413E2473H400A
Brand:Vishay / BC Components

NTHS0402N01N1003JE
Brand:Vishay / Dale

NTCLG100E2203JB
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






