Manufacturer No:NCP03XM222E05RL
Manufacturer:Murata
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NCP |
| B Parameter: | 3500 K |
| Resistance: | 2.2 kOhms |
| Power Rating: | 100 mW |
| Tolerance: | 3 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | 0201 (0603 metric) |
| Length: | 0.6 mm |
| Width: | 0.3 mm |
| Height: | 0.3 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| B Tolerance: | 1 % |
| Beta Value: | B25/50 |
| Brand: | Murata Electronics |
| Current Rating: | 213 uA |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 15000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Voltage: | 5 V |
| Unit Weight: | 0.000092 oz |
HOTNTCLE203E3272GB0A
Brand:Vishay / BC Components

NCP03WF683F05RL
Brand:Murata Electronics

NTCS0805E3102HLT
Brand:Vishay / BC Components

B57891S0203F008
Brand:EPCOS / TDK

NCU15WF104D6SRC
Brand:Murata Electronics

B57891S0203J008
Brand:EPCOS / TDK
NTCS0402E3103FLT
Brand:Vishay / BC Components

GA5K3A1A
Brand:Measurement Specialties

NTCS0402E3474JHT
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE400E3472HA
Brand:Vishay
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






