Manufacturer No:GA10K3MBD1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC NTC THERMISTORS 10K 2.2" LEAD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| B Parameter: | 3976 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Tolerance: | 0.2 C |
| Mounting Style: | Off-Board |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 1.1 mm |
| Length: | 56 mm |
| Width: | 1.1 mm |
| Height: | 5 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Measurement Specialties |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Unit Weight: | 2.640044 oz |
HOT
NTHS0603N11N3002JE
Brand:Vishay / Dale
NTCS0805E3103JLT
Brand:Vishay / BC Components

NCP03XM222E05RL
Brand:Murata Electronics

NTCS0805E3102HLT
Brand:Vishay / BC Components

B57861S0503F040
Brand:EPCOS / TDK
NTCS0603E3103HMT
Brand:Vishay / BC Components

B57550G1104F000
Brand:EPCOS / TDK

NKA502C1R1C
Brand:Amphenol Advanced Sensors

NTHS1206N01N1003KE
Brand:Vishay / Dale

NTCGP3UH153HCJBAA
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






