Manufacturer No:NTHS1206N01N1003KE
Manufacturer:Vishay
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 100Kohms 10%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTHS |
| B Parameter: | 3964 K |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Power Rating: | 280 mW |
| Tolerance: | 10 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | 1206 (3216 metric) |
| Diameter: | - |
| Length: | 3.2 mm |
| Width: | 1.6 mm |
| Height: | 1.8 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Vishay / Dale |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
HOT
NCU15WF104D6SRC
Brand:Murata Electronics

NTCLE201E3502SBA
Brand:Vishay / BC Components

NTCDS3KG492HC3NB
Brand:TDK

NTCS0603E3152HLT
Brand:Vishay / BC Components

NXFT15WB473FEAB050
Brand:Murata Electronics
NTCS0402E3104JHT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0402E3474HHT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0603E3502JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE428E3103F524A
Brand:Vishay / BC Components
GA10K3CG648
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






