Manufacturer No:NTCG103JX103DT1S
Manufacturer:TDK
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 0402 10Kohm 0.5% AEC-Q200 150C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCG |
| B Parameter: | 3435 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Power Rating: | 100 mW |
| Tolerance: | 0.5 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | 0402 (1005 metric) |
| Diameter: | - |
| Length: | 1 mm |
| Width: | 0.5 mm |
| Height: | 0.5 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| B Tolerance: | 0.7 % |
| Beta Value: | B25/100 |
| Brand: | TDK |
| Current Rating: | 310 uA |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
HOT
NTCGP3JH103HCZCCA
Brand:TDK

GA5K3A1A
Brand:Measurement Specialties

NCP03XM222E05RL
Brand:Murata Electronics

NTHS0603N01N5002FE
Brand:Vishay / Dale

B57620C5103J062
Brand:EPCOS / TDK

NTCS0805E3152JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0402E3474JHT
Brand:Vishay / BC Components

NTHS1206N01N1003KE
Brand:Vishay / Dale

NTCDS3SG104HC4NB
Brand:TDK

NTCLE413E2473H400A
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






