Manufacturer No:NCP03WF683F05RL
Manufacturer:Murata
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NCP |
| B Parameter: | 4250 K |
| Resistance: | 68 kOhms |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Diameter: | - |
| Length: | 0.6 mm |
| Width: | 0.3 mm |
| Height: | 0.3 mm |
| Brand: | Murata Electronics |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 15000 |
| Subcategory: | Thermistors |
HOT02C5000FF
Brand:Vishay / Dale

A1004RT24K1-F
Brand:Measurement Specialties

NCP15WB333F03RC
Brand:Murata Electronics
NTCLE203E3272GB0A
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3103HMT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0603E3152JLT
Brand:Vishay / BC Components
NTCLE100E3103JB0A
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3153JMT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0603E3502JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE413E2103J524A
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






