Manufacturer No:NTCS0402E3472HMT
Manufacturer:Vishay
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC NTC 4.7Kohms 3%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCS0402E3..T |
| B Parameter: | 3595 K |
| Resistance: | 4.7 kOhms |
| Power Rating: | 70 mW |
| Tolerance: | 3 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | 0402 (1005 metric) |
| Diameter: | - |
| Length: | 1 mm |
| Width: | 0.5 mm |
| Height: | 0.5 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
HOT
NTCS0603E3502JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTHS0402N02N1002JE
Brand:Vishay / Dale

B57620C5103J062
Brand:EPCOS / TDK

A1004RT24K1-F
Brand:Measurement Specialties

NTHS0603N02N1002HE
Brand:Vishay / Dale

NTHS0603N17N2003JE
Brand:Vishay / Dale

NTCGP3JH103HCZCCA
Brand:TDK
NTCS0402E3103FLT
Brand:Vishay / BC Components

B57561G0103F000
Brand:EPCOS / TDK

NTCG103JX103DT1S
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






