Manufacturer No:NTCLG100E2104JT
Manufacturer:Vishay
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 100Kohms 5% Leads Glass
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCLG100E2 |
| B Parameter: | 3977 K |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Power Rating: | 100 mW |
| Tolerance: | 5 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Axial |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 200 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 1.8 mm |
| Length: | 54.55 mm |
| Width: | 1.8 mm |
| Height: | 3.75 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Lead Diameter: | 0.5 mm |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Unit Weight: | 0.008122 oz |
HOT
NTHS1206N11N2202JE
Brand:Vishay / Dale

NTCS0603E3502FLT
Brand:Vishay / BC Components

11029702-00
Brand:Measurement Specialties

KC103J2F
Brand:Littelfuse
NTCS0603E3472HHT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3103HMT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0603E3102HLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE100E3202JB0
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0603E3152JLT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3222JMT
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






