Manufacturer No:02C5000FF
Manufacturer:Vishay
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 500ohms 1%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | M / C / T |
| B Parameter: | 3486 K |
| Resistance: | 500 Ohms |
| Power Rating: | 100 mW |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 0.32 mm |
| Length: | 36.1 mm |
| Width: | 0.32 mm |
| Brand: | Vishay / Dale |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Unit Weight: | 0.172313 oz |
HOT
NTCS0603E3502JLT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3222JMT
Brand:Vishay / BC Components

A1004RT24K1-F
Brand:Measurement Specialties

GS303J1K
Brand:Littelfuse

NTCS0603E3102JLT
Brand:Vishay / BC Components
NTCLE100E3103JB0A
Brand:Vishay / BC Components
NTCLE203E3103FB0
Brand:Vishay / BC Components

B57861S0503F040
Brand:EPCOS / TDK
NTCS0402E3472HMT
Brand:Vishay / BC Components

NTHS0603N02N1002HE
Brand:Vishay / Dale
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






