Manufacturer No:A1004BT22P0
Manufacturer:TE Connectivity
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC Temp Sensor Moisture Resistant
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | A1004 |
| B Parameter: | 3976 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Tolerance: | 0.2 C |
| Mounting Style: | Off-Board |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 6.35 mm |
| Length: | 3048 mm |
| Width: | 6.35 mm |
| Height: | 44.45 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Measurement Specialties |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Unit Weight: | 1.481506 oz |
HOT
NXFT15WB473FEAB050
Brand:Murata Electronics

NTHS1206N01N1003KE
Brand:Vishay / Dale

B57550G1104F000
Brand:EPCOS / TDK

NTHS0402N02N1002JE
Brand:Vishay / Dale
NTCS0603E3472HHT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0402E3103FLT
Brand:Vishay / BC Components

NTHS0603N17N2003JE
Brand:Vishay / Dale

NTCG103JX103DT1S
Brand:TDK

B57550G0503F000
Brand:EPCOS / TDK

B57703M0103A039
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






