Manufacturer No:GA1K2A1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC THERMISTOR NTC DISC-DISCRETE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| B Parameter: | 3348 K |
| Resistance: | 1 kOhms |
| Tolerance: | 0.2 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 2.4 mm |
| Length: | 76 mm |
| Width: | 2.4 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Measurement Specialties |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Unit Weight: | 0.002187 oz |
HOT
NTCLE400E3472HA
Brand:Vishay

NTCDS3SG104HC4NB
Brand:TDK
NTCS0402E3103FLT
Brand:Vishay / BC Components
02C5000FF
Brand:Vishay / Dale

KC103J2F
Brand:Littelfuse

NTCS0603E3502JLT
Brand:Vishay / BC Components
NTCC200E4472FT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0603E3502GLT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0805E3333JHT
Brand:Vishay / BC Components

B57863S0502F040
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






