Manufacturer No:NCU15WF104D6SRC
Manufacturer:Murata
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NCU |
| B Parameter: | 4250 K |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Tolerance: | 0.5 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | 0402 (1005 metric) |
| Diameter: | - |
| Length: | 1 mm |
| Width: | 0.5 mm |
| Height: | 0.5 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| B Tolerance: | 0.5 % |
| Beta Value: | B25/50 |
| Brand: | Murata Electronics |
| Current Rating: | 32 uA |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Voltage: | 5 V |
| Unit Weight: | 0.000042 oz |
HOT
NTCLE428E3103F524A
Brand:Vishay / BC Components

NCU15WF104D6SRC
Brand:Murata Electronics
GA10K3CG648
Brand:Measurement Specialties
NTCS0603E3472HHT
Brand:Vishay / BC Components

NTHS1206N11N2202JE
Brand:Vishay / Dale

B57540G1103F000
Brand:EPCOS / TDK

NTCS0603E3152JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE400E3472HA
Brand:Vishay

NTCS0603E3502FLT
Brand:Vishay / BC Components

11029702-00
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






