Manufacturer No:NTHS0603N17N2003JE
Manufacturer:Vishay
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 200Kohms 5%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTHS |
| B Parameter: | 4064 K |
| Resistance: | 200 kOhms |
| Power Rating: | 125 mW |
| Tolerance: | 5 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Diameter: | - |
| Length: | 1.6 mm |
| Width: | 0.8 mm |
| Height: | 1 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Vishay / Dale |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Unit Weight: | 0.000042 oz |
HOT
NCP15WB333F03RC
Brand:Murata Electronics
NTCS0402E3103FLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0805E3152JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCGP3UH153HCJBAA
Brand:TDK

NTCS0402E3474JHT
Brand:Vishay / BC Components
NTCLE203E3103FB0
Brand:Vishay / BC Components

B57891S0203J008
Brand:EPCOS / TDK

A1004RT24K1-F
Brand:Measurement Specialties

GA1K2A1
Brand:Measurement Specialties

NTCLE428E3103F524A
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






