Manufacturer No:NTCC200E4472FT
Manufacturer:Vishay
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 4.7Kohm 1% 3435K 1% Silver Term
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCC200E4 |
| B Parameter: | 3435 K |
| Resistance: | 4.7 kOhms |
| Power Rating: | 50 mW |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | - |
| Termination Style: | Wire Bondable |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Package / Case: | DIE |
| Diameter: | - |
| Length: | 2 mm |
| Width: | 2 mm |
| Height: | 0.7 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
HOTNTCS0603E3202HLT
Brand:Vishay / BC Components

NXFT15WB473FEAB050
Brand:Murata Electronics

NTCLE300E3103SBA
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3103FLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0805E3152JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0402E3474JHT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3103HMT
Brand:Vishay / BC Components

B57550G1104F000
Brand:EPCOS / TDK
02C5000FF
Brand:Vishay / Dale

NTCG103JX103DT1
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






