Manufacturer No:NTCGP3UH153HCJBAA
Manufacturer:TDK
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC NTC assembly resin coated 15k/3% 3950K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCGP |
| B Parameter: | 3950 K |
| Resistance: | 15 kOhms |
| Power Rating: | 22.4 mW |
| Tolerance: | 3 % |
| Mounting Style: | Off-Board |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 5 mm |
| Length: | 300 mm |
| Width: | 5 mm |
| Height: | 15 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Bulk |
| B Tolerance: | 3 % |
| Beta Value: | B25/50 |
| Brand: | TDK |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
HOTNTCS0603E3153JMT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0402E3103FLT
Brand:Vishay / BC Components

NXFT15WB473FEAB050
Brand:Murata Electronics

NTCLE428E3103F524A
Brand:Vishay / BC Components

NTCG103JX103DTDS
Brand:TDK

NTCGP3UH153HCJBAA
Brand:TDK

NTCS0805E3102HLT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3222FMT
Brand:Vishay / BC Components

B57703M0103A039
Brand:EPCOS / TDK

NTCS0603E3502JLT
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






