Manufacturer No:NTCS0805E3103JLT
Manufacturer:Vishay
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 10Kohms 5%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCS0805E3..T |
| B Parameter: | 3430 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Power Rating: | 210 mW |
| Tolerance: | 5 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Diameter: | - |
| Length: | 2 mm |
| Width: | 1.25 mm |
| Height: | 0.8 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| B Tolerance: | 5 % |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
HOT
MM104J1F
Brand:Littelfuse

B57550G0503F000
Brand:EPCOS / TDK

GA10K3MBD1
Brand:Measurement Specialties

NTCGP3UH153HCJBAA
Brand:TDK

NCU15WF104D6SRC
Brand:Murata Electronics
02C5000FF
Brand:Vishay / Dale
NTCLE100E3103JB0A
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0805E3502JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0603E3102JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCG103JX103DT1S
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






