Manufacturer No:2881007
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:SPD - Surge Protection Devices
Description:Surge Suppressors DT-LAN-CAT.6+ RJ45 SURGE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DT-LAN |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Connector Protection Devices |
| Type: | Ethernet Cat 6+/POE++ |
| For Use With: | IT Systems |
| Voltage Rating: | 3.3 VDC |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Termination Style: | Plug |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Data Line Protection: | RJ45 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Color: | Silver Black |
| Features: | RJ45 attachment plug with separate grounding cable and ground connection |
| Height: | 102 mm |
| Length: | 63 mm |
| Product Type: | SPD - Surge Protection Devices |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Tradename: | DATATRAB |
| Width: | 25 mm |
| Part # Aliases: | DT-LAN-CAT.6+ DTLANCAT6+ |
| Unit Weight: | 11.079551 oz |
HOTESP-100-POE
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

DLA-170
Brand:Citel

DLA2-24D3
Brand:Citel
MSP-VM24
Brand:Citel

P8AX09-N-MF
Brand:Citel

MJ8-POE-A
Brand:Citel

1250A-1S-480
Brand:Bourns
B180-12D3
Brand:Citel
MSP-VM24/RINJ
Brand:Citel

DS240S-120/G
Brand:Citel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






