Manufacturer No:2908204
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:
Description:Surge Suppressors TTC-6P-2X1-48DC-PT-I
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | TTC-6P |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Voltage Rating: | 48 VDC |
| Current Rating: | 220 mA |
| Termination Style: | Push-In |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Color: | Green (Light Green) |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Height: | 105.8 mm |
| Length: | 100 mm |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
HOT
DS72US-230S
Brand:Citel

MJ8-POE-A
Brand:Citel

P8AX09-SMA-FF
Brand:Citel

DS220S-12DC
Brand:Citel

DS240S-230/G
Brand:Citel

DS74US-277Y/G
Brand:Citel

2807968
Brand:Phoenix Contact
DD9-24V
Brand:Citel

KTS1675EUT-TR
Brand:Kinetic Technologies

TBU-DF055-200-WH
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






