Manufacturer No:DS72US-230S/G
Manufacturer:Citel
Type:DIN Rail Power Supplies
Description:Surge Suppressors Din Rail AC Power Surge Suppressor 70kA max 230V Single Phase 1P+GSG
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Citel |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DS70US/G |
| Mounting Style: | DIN Rails |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | AC Power |
| Voltage Rating: | 230 VAC |
| Current Rating: | 75 kA |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Citel |
| Height: | 99 mm |
| Length: | 67 mm |
| Product Type: | DIN Rail Power Supplies |
| other: | 4 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Tradename: | CITEL |
| Width: | 36 mm |
| Part # Aliases: | 32193255 |
| Unit Weight: | 10.299997 oz |
HOT
2800531
Brand:Phoenix Contact

DS72US-230S/G
Brand:Citel

TBU-DF055-200-WH
Brand:Bourns

LTC4362CDCB-2#TRMPBF
Brand:Analog Devices

2881007
Brand:Phoenix Contact

P8AX09-N-FF
Brand:Citel

PTE-5T1G0010
Brand:HALO Electronics

LT4356HDE-2#PBF
Brand:Analog Devices
ESP-100-POE
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

2905343
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






