Manufacturer No:2803069
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:SPD - Surge Protection Devices
Description:Surge Suppressors DT-UFB-V24/S-9-SB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DT-UFB |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Connector Protection Devices |
| Type: | Attachment Plug |
| For Use With: | Information Technology |
| Voltage Rating: | 10 VAC 15 VDC |
| Current Rating: | 1 A |
| Termination Style: | Plug |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Data Line Protection: | DB9 |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Height: | 102 mm |
| Product Type: | SPD - Surge Protection Devices |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Tradename: | DATATRAB |
| Width: | 25 mm |
| Part # Aliases: | DT-UFB-V24/S-9-SB DTUFBV24S9SB |
| Unit Weight: | 10.601589 oz |
HOT
LP-GTR-NFF-23
Brand:Amphenol Times Microwave Systems

P8AX09-T-FF
Brand:Citel

DS240S-230/G
Brand:Citel

1250A-4S-400
Brand:Bourns

DS72US-120S/G
Brand:Citel

DS240S-120/G
Brand:Citel

1191888
Brand:Phoenix Contact

LT4356IDE-1#PBF
Brand:Analog Devices

P8AX09-6G-N-FF
Brand:Citel
DD9-24V
Brand:Citel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






