Manufacturer No:2800188
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Sensor Cables / Actuator Cables
Description:Surge Suppressors VAL-MS-T1/T2 335/12.5/3+0-FM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Surge Protection Devices - SPDs |
| Type: | Arrester Surge/Lightning |
| For Use With: | Power Supply Networks |
| Voltage Rating: | 240 VAC |
| Current Rating: | 80 A |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Height: | 98.7 mm |
| Product Type: | Sensor Cables / Actuator Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Width: | 53.4 mm |
| Part # Aliases: | VAL-MS-T1/T2_335/12.5/3+0-FM VALMST1T23351253+0FM |
| Unit Weight: | 1.160 lbs |
HOT
LP-GTV-NFM
Brand:Amphenol Times Microwave Systems
B180-12D3
Brand:Citel

P8AX09-6G-N-FF
Brand:Citel

2803069
Brand:Phoenix Contact

MJ8-CAT5E
Brand:Citel
DLA-24D3-Ex
Brand:Citel

DS41S-400
Brand:Citel

SPD2-300-2P0-R
Brand:Littelfuse

1191882
Brand:Phoenix Contact

1250A-1S-600
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






