Manufacturer No:AM-1454CA
Manufacturer:Panasonic
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells Solar Cells 1.5 V Glass Indoor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | AMORTON |
| Output Power: | 46.5 uW |
| Maximum Output Current: | 31 uA |
| Maximum Output Voltage: | 1.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 42 mm |
| Width: | 26 mm |
| Thickness: | 1.1 mm |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Isc - Short Circuit Current: | 35 uA |
| Product: | Solar Cells |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Power |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Type: | Amorphous Silicon |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 2.4 V |
| Part # Aliases: | 166643010 AM-1454CA-MEL-E |
| Unit Weight: | 0.105822 oz |
HOT
BCS2717B6
Brand:TDK

FIT0601
Brand:DFRobot

313070001
Brand:Seeed Studio

313070002
Brand:Seeed Studio

PRT-13784
Brand:SparkFun

LL200-2.4-75
Brand:PowerFilm

MPT15-150
Brand:PowerFilm

5368
Brand:Adafruit

BCSC491B6
Brand:TDK
AM-5907CAR
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






